Giriş | Doğum Sonrası Kadın

Doğum sonrası yenilenme zamanı

Gönderen 27 Mart 2008 admin

Jimnastik

DOĞUMDA, doğumla birlikte alınan kiloların bir kısmı kalır. Bu kiloların atılmadan doğumdan önceki vücut biçimini almak mümkün değildir. Doğumdaki kiloların atılması için basit egzersiz programlarının sürdürülmesi gerekmektedir. Ayrıca, lohusalık dönemini geçirdikten sonra düzenli olarak kiloların kontrol edebilmesi, alınan enerji, yakılan enerji dengesiyle sağlanabilecektir.
Alınan fazla her kilo, ileride vücut için yük olacaktır. Bir süre sonra yaş yüzünden alınan kiloların verilmesi daha güç olacaktır. Bunu önleyebilmek için fazla kalori veren ve sadece boş kalori kaynağı olan besinlerin fazla miktarda alınmasından kaçınmak gerekir. Belirli kas guruplarını güçlendiren hareket biçimleri ayrı ayrıdır. Bunları bir araya getiren jimnastik programlarını düzenli olarak özellikle karın kaslarını güçlendiren hareketler olmak üzere yapmak gerekmektedir.

Vücutta karın kaslarının zayıflamasını artıran nedenlerden birisi giyilen korse ya da kuşak biçimi giysilerdir. Bunlar karın kaslarının güçlenmelerini önler ve yağlanmalarına yol açar. Doğumdan sonra korse giymemek gerekir. Bu, daha da kilo alınmasına ileride vücut şeklinin bozulmasına yol açacaktır. Korse giymek yerine karın kaslarının güçlendiren hareketleri düzenli olarak yapmanın yararı büyüktür.

Doğum sonrası yenilenme zamanı

Tags | , , ,

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites