Giriş | Kadınlarda Adet Dönemi

Adet döneminde meme hassasiyeti

Gönderen 02 Nisan 2008 admin

Adet Kanamaları Devresinde Meme Ağrıları

 
MEME ağrıları meme kanalcıklarının büyümesi, memelerin ileri derecede gerginleşmesine bağlı olarak sık sık görülebilmektedir.

Bu ağrılar sırasında memelerde ele gelen bir kitlenin bulunup bulunmadığına bakmak gerekir. Memelerde ele gelen bir kitle olduğunda hemen bir hekime görünmenin zorunlu olduğu unutulmamalıdır.

Adet kanamalarından önce sürekli ve dayanılmaz oranda meme ağrılarının bulunması halinde bir hekime başvurulması ve kontrol altında kullanılacak bazı hormonal ilaçlarla bunlar ortadan kaldırılmasına olanak sağlanması gereklidir.
 
Adet zamanı vücutta bir çok salgı bezi etkilenir. Estrojen ve progesteron hormonlarının salgılanması giderek artar. Yüksek beyin merkezleri de bu olayda çok önemli düzenleyici rol oynar.

 

Adet döneminde meme hassasiyeti

Tags |

3 Comments For This Post

  1. emine Says:

    her ay adet donemınden 15 gün öncesinden ıtıbaren gögüslerımdekı agrı artıyor dokunamıyorum bıle bunun nedenlerı nelerdır ne yapmam gerekır

  2. FATMA Says:

    genel olarak kendimi bildim bileli göğüslerim hep hassas,öyleki kendim bile zor dokunuyorum ama bu ay sol göğsüme sürekli giren bi sancı oldu..acaba bu normalmi,adetime daha çok varken başladı..sivri bir sancı girip çıkıyor.şimdi reglim yakın ve ikiside ağrılı ama o sancı farklı..cevaplarsanız çok sevinirim..

  3. meral Says:

    benim adet dönemimde sol göğsüm ağrıyor bende tedirgin oluyorum acaba kakpmi diye kalbi olabilirmi

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites