Giriş | Kadın Hastalıkları

Akıntılar

Gönderen 18 Mart 2008 admin

Beyaz akıntı nedir?

HALK arasında beyaz akıntı denilmekle birlikte aslında değişik renkte olan vajinal akıntılar olabilir. Bunun en yaygın nedeni vajinaya ait enfeksiyonlardır. Rengi, süt beyazından, kanlı sarımtırak renge kadar değişebilir.

Normal yumurtlama zamanında rengi saydam, kokusuz, bir akıntı olabilir. Aşırı miktarda östrojen hormonu alanlarda da bu tip akıntılar görülebilir.

Dölyatağı boynu enfeksiyonlarında ise süt renginde bir akıntı vardır.

Sarı yeşil renkteki t trikomonas denen bir etkenin sebep olduğu akıntılardır. Mutlaka tedavi edilmesi gerekir. İleri derecede kaşıntılara akıntılara yol açar.

Kahverengi renkteki akıntılar ise basit vajen ve dölyatağı enfeksiyonlarından bir takım organı kanserlerine kadar birçok hastalığın belirtisi olabilir. Bu nedenle bu tip akıntılarda mutlaka hekim muayenesinden geçirilmesi gerekmektedir.

Gri, kan çizgili akıntılarda gene üreme organları içinde ameliyat ve diğer işlemlerde unutulmuş tampon ve benzeri parçalar organı bölümlerinin kanserlerini akla getirmelidir.

Vajinal akıntılar, basit bir olay olabildiği gibi çok öne takım hadiselerin de tu durumundadırlar. Bu nedenle olağandan farklı bir akıntı söz konusu olduğunda mutlaka ayrıntılı bir muayeneden geçmek gereklidir.

vajinal akıntı

Tags |

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites