Giriş | Gebelik

anne babanın çocuğuna sorumlulukları

Gönderen 20 Mart 2008 admin

Sizi Suçlamamalı

ANNE ve babanın doğan yavrularına karşı olan sorumluluklarının en önemlileri doğumdan sonra başlamaktadır. Doğan yavrunun sağlıklı olarak büyütülmesi ve topluma yük olmayacak biçimde gelişmesi ve yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu, hem yavruya hem de topluma karşı bir görevdir.
Doğan yavru yeterince beslenmelidir. Özellikle çocukluğunda gelişme, sırasında gerekli besinleri alabilmelidir. Zekânın gelişimi genellikle ilk yıllarda tamamlanmaktadır. Bu devrede yeterli besin maddelerini alamayan çocuğun zekâ gelişimi yavaşlayabilir. Yeterli bir eğitim artık günümüzün vazgeçilmez bir koşuludur. Çocukların özellikle korunabilecekleri hastalıklar nedeniyle ölmeleri toplum için büyük bir yüktür. Çünkü anne tükenme pahasına onu doğurmuştur. Ayrıca toplum kaynaklarını seferber etmiştir. Bu çocuğun sağlıklı olarak yetişmesini sağlayacak bütün önlemleri almak gerekmektedir. Çağdaş tıp, aşı ve benzeri yöntemlerle artık korunabilir hastalıklardan ölümlerin azaltılabilmesi için bütün önlemleri almış bulunmaktadır.
Sağlıklı bir nesil yetiştirmenin etkin bir nüfus plânlaması ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.

anne babanın çocuğuna sorumlulukları

Tags | , , , ,

4 Comments For This Post

 1. gonca Says:

  merhaba ben 41 yaşındayım sizden bir istirhamım olacak cevap veriirseniz sevinirim bir anne evladını kendi menfaati doğrusunda kullanıyorsa vede söylüyorsa ben bu konuda çok yıprandım yoruldum sinir sistemlerim yıprandı aile durumumu çok etkiliyor ne yapabilirim.sağlığım çok bozuldu teşekür ederim.

 2. yusuf Says:

  çok memnun oldum bunu düzenlediğiniz için

 3. Idealcan Says:

  Merhaba Din odevinden performans odevi icin bu sizin azdiginiz yazi beni sevindirdi.Iyi

 4. Idealcan Says:

  Tebrikler…
  Bence siz yazin kitaptan ama sakin bir siteden kopyalamayin |:|

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites