Giriş | Gebelikte Düşük

Anne karnında bebek ölümü

Gönderen 30 Mart 2008 admin

Yavru, anne karnında öldükten sonra uzun süre kalabilir mi?

BAZEN fetüs, anne karnında ölerek iki aydan uzun süre kalabilir. Rahimdeki bir gelişme bozukluğu, bebeğin ölümüne sebep olur. Bir takım hormonal etkilerle gebelik sanki devam ediyormuş gibi görünür. Kanama, ağrı ya da duyarlılık görülmez. Serviks sert ve kapalıdır. Bunlardan başka herhangi bir bozukluk yoktur. Şiddetli kanama söz konusu değildir. Birden bire normal devam eden bir gebelikte gebelikle ilgili bulguların ortadan kalkması fakat herhangi bir düşük bulgusu olmaması halinde hekime başvurulması gerekir.

Anne karnında bebek ölümü

Tags |

2 Comments For This Post

  1. gülnaz Says:

    ben 9 haftalık hamileydim 2 gün önce doktora gittim bebeğin kalp atışları hissedilmiyor ölmüş dedi.ama ben hiç sancı hisetmedim kanamamda olmadı.suni sancı verip çocuğu düşürdüm.bunun nedeni ne olabilir ne zaman tekrar hamile kalabilirim .teşekkürler.

  2. elif Says:

    dogumuma 1 hafta kala bebegimi kaybettim bebegim kalp kırızı geçirmiş acaba buna sebeb ne olabilir benimle aynı kaderi yaşayan herkeze allah sabırlar versin ve ne zaman tekrar hamile kalabilirim gerçi doktorum 1 sene sonra dediama ben yinede fikrinizi almak istiyorum

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites