Giriş | Kadınlarda Adet Dönemi

Anormal kanamalar

Gönderen 26 Mart 2008 admin

Anormal rahim kanamalarının nedenleri nelerdir?

RAHİMDEN anormal kanamalar sıklıkla adetlerdeki düzensizlikler sonucu olmakla birlikte kimi zaman başka nedenlere bağlı olarak da meydana gelebilmekledir. Bu basit bir hekim muayenesi ile ortaya çıkarılabilir. Bazen idrar yollarındaki kanamaların rahimden kanamalarla karıştırılması mümkündür. Hemoroid kanamaları olabilir. Döl yatağı boynu ağzındaki yaralar da anormal rahim kanamalarına yol açmaktadır. Bu cinsel temas sırasındaki zedelenmelere bağlı olabilir. Kanamalar kendiliğinden de meydana gelebilmektedir. Çeşitli iltihaplar da kanamaya yol açabilmektedir. Rahimdeki, yumurta kanallarındaki, yumurtalıklardaki ya da rahim boyun bölümündeki iltihaplara bağlı olarak kanamalar görülebilmektedir.
Hormonal bazı düzensizlikler kanama ile ortaya çıkabilmektedirler. Kadın üreme sistemindeki kistler, tümörler de anormal kanamalara yol açabilmektedir.
Bütün bu durumlar erken teşhis konulmasında büyük yararı olan durumlar olduğundan böyle durumlarda hekime başvurmaktan çekinilmemesi ve gecikilmemesi gerekmekledir. Bütün bunların basit bir jinekolojik muayene ile ortaya çıkarılması ve gerekli tedavinin yapılabilmesi mümkündür.

Tags |

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites