Giriş | Bebek Hastalıkları

Ateşin ölçülmesi

Gönderen 10 Nisan 2008 admin

Ateş nasıl ölçülür?

Rektal yolla yapılan ateş ölçümü en doğru sonucu verir. Ağızdan elektronik emzikli bir dereceyle ya da kulak kanalından alınan ölçümler düzgün şekilde alındıkları takdirde doğru sonuca ulaşılır. Koltuk altından yapılan ölçümler doğruluk oranı en düşük olanlardır, ancak yine de bu yolla ölçüm yapmak hiç ölçüm yapılmamasından iyidir. 2 yaş altı çocuklarda, ateşin rektal yolla ya da elektronik emzikle ölçülmesi tercih edilir. Doğru şekilde alındığında bir aksiller (koltuk altı) ölçüm, ateş varlığını kontrol etmek açısından yeterli olacaktır. 6 aylıktan büyük çocuklarda bir kulak termometresi kullanılabilir. 2 yaş üstü çocuklarda ise ateş, ağız yoluyla ya da kulak termometresiyle ölçülür.

2 YAŞ ALTI ÇOCUKLARDA, ATEŞİN  REKTAL YOLLA YA DA ELEKTRONİK EMZİKLE ÖLÇÜLMESİ TERCİH EDİLİR. 2 YAŞ ÜSTÜ ÇOCUKLARDA İSE ATEŞ, AĞIZ YOLUYLA YA DA KULAK TERMOMETRESİYLE ÖLÇÜLÜR.

Ateşin ölçülmesi

Tags |

1 Comments For This Post

  1. Ateş Ölçer Says:

    Artık Thermosense Infrared Ateş Ölçer ile çocuğunuzun ateşini ölçmek çok kolay.

    Teknolojinin en son ürünü Thermosense ateş ölçme konusunda bilinen tüm bu klasik yöntemlerden çok daha hızlı, etkili, pratik ve hijyeniktir.

    Thermosense Infrared Ateş Ölçer’in uygulama özellikleri ve kolaylıkları açısından eşi benzeri, muadili yoktur.
    Ateş Ölçer

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites