Giriş | Bebek Gelişimi

Bebek için en iyi besin anne sütü

Gönderen 20 Mayıs 2008 admin

BEBEK, anne karnında iken her türlü ihtiyacı hazır olarak sağlanır. Onu koruyacak bütün önlemler doğa tarafından alınmıştır, öyle ki annede eksik olan maddeler bile bebeğin gelişiminin sağlanabilmesi için süzülerek bebeğe aktarılmaktadır. Annenin sağlığı ile ilgili önemli madde eksikliklerinin gebelikte ortaya çıkmasının nedeni budur. Çünkü bebeğin kendisi için gerekli maddeler, annenin vücudundaki depoların tüketilmesi pahasına da olsa her isteği sağlanır.

Doğduktan sonra da bebeğin temel besin ihtiyaçlarının hemen hepsini sağlayacak imkânı annelere doğa sütü ile vermiştir. Anne sütünün bileşiminde bebek için her şey hazırdır. Anne sülünde bütün besinler bebeğin en kolay yararlanacağı ve bebeğin sindirim sisteminin kolayca değerlendireceği oranda bulunmaktadır. Kent yaşamı, annelerin bebeklerini emzirmesini zorlaştırmaktadır. Annelerin eğitimiyle ortadan kaldırılması gerekir. Anneler bebeklerini emzirebilmek için sahip oldukları bütün imkânlar kullanılmalıdır. Zamanında verilmeyen besinler büyüme çağında yerine getirilmeyen güçlükler yaratır. Bebeğin sağlıklı gelişimi için annesi tarafından emzirilmelidir.

Birçok firma anne sütüne yakın özelliklerde bir takım besinler hazırlamaktadırlar. Bunların hiçbiri gerçek anlamda anne sütünün yerini tutamaz.

Herşey sağlanabilse bile anne kucağının rahatlığını ve anne kalp atışlarının bebek emerken sağladığı rahatlatıcı etkiyi hiçbir şey veremez.

 

 

Bebek için en iyi besin anne sütü

Tags |

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites