Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05.07.11, 13:27
EVREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
EVREN EVREN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yönetici

Ruh Hali:
Tecrübe Puanı: 337
EVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond reputeEVREN has a reputation beyond repute
Standart Kızımı, babasından koparmak için, ‘baban öldü’ diyebilir miyim?

[color="DarkOrchid"][b]Adem Bey, ben 31 yaşında, eşinden 2 yıl önce ayrılmış, 5 yaşında bir kız çocuğu olan bayanım. Eşimle çok kötü bir evlilik hayatı geçirdim. O, evlenmeden önce de dâhil olmak üzere, devamlı alkol alıyordu. Evlendikten sonra bırakırım dedi ama sözünde durmadı. Tam 7 yıl onun her haline katlandım. Eve erzak girmediği günler olurdu, ama mutfakta kasa ile içkisi eksik olmazdı. İçkili olduğu zaman, bana yapmadığı eziyet kalmazdı. İçkili hali gidince de sanki bir çocuk gibi ağlardı. Özür diler ve affetmemi isterdi. Artık sinirlerim bozulmaya başlamıştı. Bir gün öyle, bir gün böyle, sanki iki ayrı insanla evli gibiydim. Öbür yandan da kızım, babasının içkili halinden korkmaya başlamıştı. Bana, eziyet ettiği bir gün, kızım, “Babam sarhoş, değil mi anne” dediğinde artık kararımı verdim ve ertesi gün evi terk ettim. Ve boşandık. Benim sorum şu; kızım 5 yaşına girdi ve babasını özlediğini söylüyor. Bazen ağlıyor ve babama gitmek istiyorum diyor. Ben kabul etmiyorum. Komşular, bana, “Kızına, baban öldü” diye öğret rahatla diyorlar. Öyle mi yapsam acaba? Vicdanım el vermiyor, göndersem mi kızımı babasına arada bir? Babası kötü örnek olur diye korkuyorum… Nermin C. – İzmir

Sevgili Nermin Kardeşim,
Kendine hiç sordun mu acaba, “Ben eşime hangi gözle bakıyorum” diye… Eşine, bir “eş” olarak bakarsan farklı görür… bir “anne” olarak bakarsan farklı görürsün, öyle değil mi? Düşün ki, sen, eşin annesisin… Acaba o zaman, hala eşine şu anki duygularınla mı bakardın, yoksa daha mı farklı duygular taşırdın. Düşüncelerimizi test etmeye devam edersek eğer, eğer eşin, senin oğlun olsaydı ve onun eşi, kızını ona göstermeseydi, ne düşünürdün eski gelinin hakkında? Biraz daha derinleştirelim düşüncemizi istersen… eski gelinin, oğlun hakkında, senin torununa, “Baban öldü” diye öğretiyor olduğunu duysaydın, kabullenebilir miydin? Hani komşuların sana “akıl” veriyormuş ya, “Baban öldü diye öğret kızına” diye… düşün ki, eşin, o komşunun oğlu olsaydı, sana yine aynı aklı verebilir miydi? Vermezdi değil mi? Bu işin vicdan boyutu… Kendi vicdanında ölç biç tart, kararını ver… Bir de işin, çocuk terbiyesi boyutu var… Eğer bana, “Kızım

UZMAN PEDAGOG ADEM GÜNEŞ
KAYNAK:http://www.ademgunes.com/
alıntıdır

http://www.miskokulum.com/resim/SEVGi.jpg[/img]

Konu EVREN tarafından (06.07.11 Saat 09:01 ) değiştirilmiştir..
EVREN 'e 3 kişi teşekkür etti.
Gıcık  (28.03.12), hayallerim  (05.07.11), rosejuly  (05.07.11)