Giriş | Gebelik

Gebelik dönemi

Gönderen 25 Mart 2008 admin

Gebelik Zincire Vurulmak Demek Değildir

GEBELİK dönemi, zincire vurulmak, bir pranga hükümlüsü hayatı geçirmek değildir. Aksine hareket gebelikte büyük yararlar sağlayan bir konudur. Ancak, kuşkusuz, anne adayının hareketleri, hamile kalmadan önceki sere serpe hareketlere benzemez.
İstirahatın yanı sıra günlük, yorucu olmayan kısa yürüyüşler ve zararlı olmayacak jimnastikler her zaman için yapılmalıdır. Kuşkusuz günlük yaşantısında daimi doktor kontrolünün ve doktor tavsiyesinin büyük yeri ve önemi vardır. Anne günlük yaşantısında özellikle her sabah uyanır uyanmaz yatağında el ve bacak egzersizleri yapmalıdır. Bu hareketlerden yatakta derin nefes alma - verme en önemlilerindendir. Gebe olan kadın ayakta ya da oturarak da hafif jimnastik hareketleri yapmalıdır. Fakat bu hareketler hiç bir zaman sert, uzun süreli ve yorucu olmamalıdır.

Gebelik dönemi bir pranga hükümlüsü hayatı değildir. Bu dönem hareket ve canlılık istir. Anne adayı sabah uyandığından itibaren hareketli bir güne başlamalıdır. Küçük jimnastikler yaptıktan sonra yataktan çıkılmalı, yorucu olmayan ve doktorun tavsiyesine uygun hareketler yapılmalıdır.

Tags |

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites