Giriş | Kadınlarda Menopoz Dönemi

Menopoz ve kadın

Gönderen 02 Nisan 2008 admin

Siz Bu Sorunların Altından Kalkarsınız

 
SİZ güçlü bir kadınsınız. Karamsarlığın sizi avuçları içerisine alması mümkün olmayacaktır. Hiç bir zaman sağlık sorunlarınızı hafife almıyorsunuz. Hekiminize zamanında başvuruyor ve ayrıntılı bir muayeneden geçiyorsunuz. Düzenli kontrollere gidiyorsunuz. Hekiminize güveniyor, doğal birtakım değişikliklerin sizde başağrısı olmasına izin vermiyorsunuz.

Biliyorsunuz ki, çeşitli şikâyetleriniz menopoz devresine girmeniz ile ortaya çıkan hormonsal değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Bu durum, hiçbir kadında önlenemeyecektir. Çok şiddetli şikâyetleriniz olursa, hekiminiz size yardımcı olacaktır. Bu şikâyetler herhangi bir ilâca ya da tedaviye gerek göstermeden ortadan kalkacaktır. Bütün bunları dikkatle değerlendirmeli, hiçbirine gerektiğinden fazla önem verilmemelidir. Siz, bunu yapabilecek güçte bir kadınsınız. Menopozu normal yaşamın doğal fizyolojik akışı içerisinde normal bir devre olarak kabul ediyorsunuz, onunla bir takım karamsarlıklara ve endişelen düşerek dünyayı kendinize zehir etmeyiniz.

Yapacak birçok işiniz var. Kendinizi hiçbir zaman ihmal etmeyeceksiniz. Gereğinden fazla hareketsiz bir yaşamın ve gereğinden fazla şekerli ve yağlı besinlerin alınmasının size çok fazla kilo aldıracağını biliyorsunuz. Kilo aldıktan soma bunu hormonal değişikliklere bağlamanın sorunu çözmeyeceğini biliyorsunuz. Şimdi dikkatlisiniz. Daha çok sebze ve meyve yiyorsunuz. Fazla yağlı ve şekerli besinlerden kaçıyorsunuz.
Kendinizi mutlu kılacak ve o-yalayacak bir iş sahibisiniz. Bunu gerektiğinde yapabiliyorsunuz. Boş vakitlerinizi kendinize ya da çevrenize ayırmak sizi mutlu kılıyor.

 

Menopoz ve kadın

Tags |

Mesaj Bırak

E-

Archives

Related Sites